no-img
فایلارو

دانلود پایان نامه کارشناسی رشته معماری درباره روستای سرآسیاب | فایلارو


فایلارو
برگزیده ترین محصولات فایلارو
اطلاعیه های سایت

adsads
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

DOC
دانلود پایان نامه کارشناسی رشته معماری درباره روستای سرآسیاب
doc
شهریور ۱۱, ۱۳۹۸
2MB
۵,۰۰۰ تومان ۲,۵۰۰ تومان
1 فروش
۲,۵۰۰ تومان – خرید

دانلود پایان نامه کارشناسی رشته معماری درباره روستای سرآسیاب


در این پست می توانید متن کامل این تحقیق را  با فرمت ورد word دانلود نمائید:

مقدمه:

نام روستای انتخابی سرآسیاب است که در جاده ی مشهد شاندیز واقع شده است. به عنوان علت انتخاب روستا باید گفت به این دلیل که هیچ گونه اطلاعاتی درباره ی روستا های اطراب مشهد نداشتیم با مشورت استاد خود جناب اقای مهندس هراتی این روستای خوش آب و هوا را برگزیدیم.

طی ۳ بار رفتن به روستا و گفتگو با مردم اطلاعاتی را جمع آوری کردیم, به بعضی از خانه ها وارد شدیم و ساعاتی را در روستا قدم زدیم تنها برای اینکه با حال و هوای روستا که همه ی ما از آن دوریم آشنا شویم.

موقعیت جغرافیایی و تقسیمات سیاسی:

شهرستان مشهد از جمله شهرستان های شمالی استان خراسان است که در °۳۵ و ۴۳ دقیقه تا °۳۷ و ۸ دقیقه شمالی و °۵۹ و ۴ دقیقه تا °۶۰ و ۳۶ دقیقه طول شرقی واقع شده است.

این شهرستان در حال حاضر از شمال به جمهوری ترکمنستان، از شرق به شهرستان سرخس و تربت جام و از جنوب به شهرستان های تربت و تربت حیدریه و از غرب نیشابور و چناران و درگز محدود می شود.

این شهرستان دارای ۵ بخش به نام های ۱) کلات نادری ۲) مرکزی ۳) رضوی ۴) احمدآباد ۵) طرقبه و ۱۵ دهستان می باشد. دربخش طرقبه دو دهستان به نام های طرقبه و شاندیز وجود دارد.

بررسی اجمالی موقعیت روستا:

°۵۹ و ۲۰ طول شرقی و °۳۶ و ۲۴ عرض شمالی و ارتفاع ۱۲۸۵ سطح دریا. دسترسی از جاده آسفالته مشهد – شاندیز و پس از ۱۵ کیلومتر است.

محدوده عرضی روستا از شمال به اراضی حصار سرخ و از شرق به ویرانی و ارتفاعات، از جنوب و غرب به اراضی روستای ارچنگ محدود می شود. محدوده عرضی حدود ۱۶ کیلومتر مربع است.

خدمات پایه موجود و برای استفاده از خدمات برتر به شاندیز در ۴ کیلومتری غرب مراجعه می شود.

سرآسیاب در محدوده دهستان شاندیز از بخش طرقبه شهرستان مشهد واقع شده است.

تعیین محدوده اراضی کشاوری و منابع طبیعی:

محدوده عرضی حدود ۱۶ کیلومتر مربع برآورده شده، بخش عمده اراضی منابع طبیعی و کوههای جنوب و جنوب غربی روستا هستند که بعلت شیب زیاد امکان کشاورزی در آنها نیست.

پیشنهاد ما برای شما  دانلود پایان نامه معماری برج‌های مسکونی شهرک صدرا ۱۴۰ صفحه

اراضی کشاورزی عمدتاً در تراسهای روخانه ای قرار دارند. روخانه در جنوب روستا علاوه بر تأمین آب مورد نیاز کشاورزی خاک مناسبی را جهت فعالیت های فوق الذکر فراهم کرده این زمین ها که تماماً بصورت آبی مورد استفاده قرار می گیرند زیر کشت گیاهان چند ساله (باغات) و بخشی نیز بعنوان خزانه نهان استفاده می شوند. زمین های زراعی دیم روستا بیشتر در ارتفاعات اطراف روستا پراکنده هستند.

بررسی منابع آب آشامیدنی و کشاورزی روستا:

از طریق یک حلقه چاه که در حاشی رودخانه حفر شده (احداث یک منبع اب هوایی در مجاورت گورستان روستا) تأمین می شود. آب توسط پمپ به منبع فوق منتقل شده و سپس از طریق شبکه آبرسانی به واحدهای مسکونی و تجاری روستا هدایت می شود. تمامی واحدهای مسکونی کنتور آب دارند. و آب بها می پردازند. آب کشاورزی از طریق ۲ حلقه چاه عمیق، ۳ حلقه نیمه عمیق، ۳ رشته قنات، یک دهانه چشمه و رودخانه شاندیز تأمین می شود.

جدول منابع آب کشاورزی ۱۳۸۰

مجموع تخلیه سالانه منابع‌ با مختلف زیرزمینی و آب استحصالی از طریق رودخانه شاندیز بالغ بر ۶۳۲۰۱۶۰ متر مکعب می باشد که در این میان سهم منابع آب زیرزمینی ۸/۵۰ درصد و سهم منابع آب سطحی ۲/۴۹ درصد محاسبه شده منابع آب در روستا به عنوان مانع جدی در امر توسعه کشاورزی مطرح نیست بلکه محدودیت خاک آن فعالیت های زراعی و باغی می باشد.

بررسی ویژگی های طبیعی:

  • ناهمواریها (توپوگرافی): مقر روستای سرآسیاب شمال ارتفاعات ساده منصور و بغل پشته از ارتفاعات فرعی بینالود است. هر چه به شمال و شرق پیش برویم از ارتفاع زمین کاسته می شود. ارتفاع کوه در جنوب روستا به بیش از ۱۴۱۰ متر می رسد در حالی که در شمال تا ۱۱۰۰ کاهش دارد. شیب عمومی روستا غربی – شرقی بوده که در محدوده روستا حدود ۷/۱ درصد محاسبه شد. وجود دو رشته کوه مسیل شیب معابر را در جهات مختلف کرده وجود همین دو رشته کوه مهمترین مانع توسته فیزیکی روستاست.
  • زمین شناسی: دشت مشهد در اثر حرکات تکتونیکی چند گسیل مواری که به موازات کوههای منطقه از غرب به جنوب شرقی ادامه یافته و بصورت پلکانی فرورفتگی دارد تشکیل شده صخات رسوبات آبرفتی در قسمت حاشیه ارتفاعات جنوبی زیاد و در حاشیه شمالی بدلیل بالا آمدن سنگ کف ضخامت آبرفت دوران ۴ کم بوده و از نظر ذخیره آب اهمیت کمتری دارد. دشت مشهد توسط گسلهای متعددی در شمال و جنوب آب بریده شده که مهمترین آن گسل کشف رود می باشد. که در شمال دشت واقع شده و بخش زیادی از زمین لرزه های مشهد و اطراف ناشی از فعال شدن آن است.
پیشنهاد ما برای شما  دانلود پروژه مساجد ایران ۲۰۶ صفحه

علاوه بر آن گسل خیرآباد در شمال دشت و دارای جهت شمال غربی – جنوب شرقی است که طولش حدود ۳۰ کیلومتر است و باعث شده تا نهشته های کواترنری به صورت دگرشیب بر روی واحدهای آهکی و شیل مربطوه به سازند کشف رود قرار گیرد.بدلیل وجود این گسلهای واستعداد بالقوه لرزه خیزی باید در احداث واحدهای مسکونی جدید استاندارد مقاوم سازی رعایت شود.

۳-آب و هوا

برای مطالعه از ایتسگاه باران سنجی زشک که شباهت زیادی با شریاط طبیعی روستا دارد استفاده شده. برای این کار یک دوره ۲۰ ساله (۷۴-۱۳۵۴) بررسی شده.

الف) رژیم حرارتی: متوسط درجه حرارت °۱/۱۱ در بین ماههای مختلف تیرماه با °۲۲ و بهمن با °۲/۰ به ترتیب بیشترین و کمترین متوسط ماهانه را دارد تفاوت سردترین گرمترین °۸/۲۱ است.

سیر صعودی دما از اسفند شروع می شود و در میانه تیره به حداکثر میزان سالانه می رسد. بعد از آن سیر نزولی تا مهر با آهنگ کند ادامه دارد. از این ماه به بعد افت شدید شده و در بهمن به حداقل می رسد.

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل ورد به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

متن کامل را می توانید دانلود نمائید

چون فقط تکه هایی از متن تحقیق در این صفحه درج شده (به طور نمونه)

ولی در فایل دانلودی متن کامل پایان نامه

همراه با تمام ضمائم (پیوست ها) با فرمت ورد word که قابل ویرایش و کپی کردن می باشند

موجود استads

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *